Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dívka ve vlaku

1. 4. 2016

Míhající se krajina za okny vlaku má svoje kouzlo. O tom ví své i hlavní hrdinka knihy Dívka ve vlaku. Rachel ji denně pozoruje na své cestě do práce. Představuje si osoby, které cestou vidí, splétá jejich vymyšlené příběhy do sítě úvah a všemožných zápletek. Téměř idylický příběh, místy se dokonce vkládá obava, že hlavní hrdinka zavře oči, usne a celý zbytek obsahu knihy bude snít nějaký smyšlený příběh. Ale to se nestane, naopak přijde tvrdé vystřízlivění... ačkoliv jak se to vezme. Rachel pije. Hodně pije. Což velmi ovlivňuje její život. Opilá volá svému bývalému muži, který se znovu oženil a se svou novou partnerkou mají malé dítě. Žije u své kamarádky, jež ji u sebe nechává spíše z lítosti než z opravdového přátelství. A často si ráno nepamatuje, co dělala večer. To vede k mnoha omluvným telefonům, SMSkám a otázkám. 

Děj se láme ve chvíli, kdy záhadně zmizí žena, kterou Rachel denně potkávala za oknem svého ranního spoje. Aniž by pořádně věděla proč, pustí se do pátrání na vlastní pěst, často posilněná nějakou skleničkou navíc. Jako kdyby vyřešení této záhady mělo zachránit její život. Jako by s tím snad měla něco společného...

Jestliže máte v malíčku Zmizelou, je toto kniha přesně v tomto stylu. Temná, pochmurná a závěrem dosti překvapivá. Zkrátka kniha, kterou rádi vezmete do vlaku, abyste nemuseli koukat z okna. Tak se pro ni zastavte do knihovny, jelikož jsme ji právě zakoupili do našeho fondu. A pokud vás uchvátí stejně jako miliony čtenářů po celém světě, můžete se na podzim tohoto roku těšit na její filmovou verzi, kde si hlavní roli podle aktuálních informacích zahraje Emily Blunt.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jedním dechem

(Altun, 18. 5. 2016 18:01)

Knihu jsem přečetla za necelý týden, jelikož mě upoutala už úplně na začátku. Je až k nevíře, jak se věci mohou zvrtnout. Teď čekám na film, doufám, že bude také tak dobrý jako kniha.

Re: Jedním dechem

(Knihovna Sudice, 23. 5. 2016 9:32)

Nezapomeňte se poté podělit o dojmy! :)

Dívka

(Noira, 1. 4. 2016 20:11)

Knihu jsem četla, na začátku to vypadalo jako klasická odrhávačka, ale ve chvíli, kdy mi došlo, je hlavní hrdinka dost pije, jsem se na děj začala dívat jinak a ve finále dobrá kniha.

Re: Dívka

(Knihovna Sudice, 6. 5. 2016 19:05)

Obdobou Zmizelé a Dívky ve vlaku je kniha s názvem Dívka, která si říkala Tuesday. Byl by mezi vámi čtenáři o tuto knihu zájem?

Re: Re: Dívka

(Altun, 18. 5. 2016 17:59)

Ano, ano, ano!

Re: Re: Re: Dívka

(Knihovna Sudice, 23. 5. 2016 9:32)

Aktuálně je k dispozici na podobné téma kniha Kam zmizela Elizabeth a Dokonalý cizinec :)