Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlédnutí

28. 12. 2013

Nový rok už nám klepe na dveře a nám nezbývá nic jiného, než se ohlédnout za tím uplynulým. Jaký byl rok 2013 v knihovně Sudice?

Podařilo se nám především získat grant (z Ministerstva kultury) na automatizaci knihovny. Zakoupil se počítač a další technické vybavení a  knihovnický systém Clavius REKS. Od této chvíle můžete začít využívat výhody systému i vy, čtenáři. Katalogizace je v plném proudu, ale už nyní funguje online katalog (katalog.boskovice.cz/sudice/baze.htm), kde postupně naleznete veškeré dostupné knihy v naší knihovně. Po kompletní katalogizaci tak budete mít přehled o tom, co knihovna ve svém fondu nabízí, knihy můžete vyhledávat podle různých kritérií a pokud nebudou dostupné, můžete si je i rezervovat.

Po registraci v knihovně Vám bude zpřístupněno i čtenářské konto, kde budete mít seznam vypůjčených a vrácených knih, případně upozornění na rezervovanou knihu či nutnost vrácení knih. Stejně jako v minulých letech se ani v roce 2014 nepočítá s registračními poplatky. Pokud budete mít jakýkoliv problém či dotaz, neváhejte se na mě obrátit - buď emailem, osobně během otevírací doby knihovny, nebo tu nechejte komentář, ráda Vám pomůžu.

Ani v oblasti dokupování nových titulů jsme nezaháleli. Informace o nových knihách tu byly pravidelně zvěřejňovány. Do knižního fondu naší knihovny pak přibyla necelá stovka nových titulů.

Teď už nezbývá nic jiného, než přivítat rok nový a doufat, že bude úspěšnější než ten minulý. Přeji Vám, abyste vykročili tou správnou nohou a nezapomínali na to, že knihy jsou důležitou částí života - potěší, rozbrečí i poradí. A abyste je nemuseli kupovat, stačí přijít do knihovny :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář